poniedziałek, 6 czerwca 2016

Uwielbienie

Wieczór uwielbienia w Syloe

Kochani zbliża się drugi piątek miesiąca. Jak co miesiąc spotykamy się na wieczorze uwielbieniowym. Obecnie 17.30 piątek 10 czerwca br.

Jeśli ktoś ma pragnienie modlić się i wielbić Pana z innymi pospołu – to dobry czas i miejsce, by przyjść do Kościoła Bożego w Chrystusie  adres; 82-200 Malbork;
Aleja Wojska Polskiego 91; kontakt; http://syloemalbork.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o wczorajszym koncercie "na
Karwanie"
 czytaj dalej tutaj!!

Niedzielny koncert w zamkowym Karwanie w Malborku zgromadził spory tłum widzów. Głównie malborczan, ale była też spora grupa z Elbląga, a także z innych okolicznych miast. Powodem zgromadzenia tak sporej widowni był „Wieczór Uwielbienia”.

Koncertowały dwa zespoły- rodzimy, na co dzień i od święta grający w Kościele Zielonoświątkowym w Malborku oraz gwiazda wieczoru - grupa muzyczna z Fromborka, pod kierunkiem … prof. dra hab. Wojciecha Gajewskiego.


Tu w roli lidera zespołu, na co dzień historyka i religioznawcy, doktora habilitowanego nauk humanistycznych, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Gdańskiego, a zarazem pastora Kościoła Zielonoświątkowego we Fromborku.


Karwan tego wieczoru był pełen efektów laserowych, estradowej mgły i dymu oraz radośnie ciepłej atmosfery. Był pełen podniesionych rąk, a przede wszystkim „uwielbieniowej”, czytaj religijnej piosenki. Widzowie poprzychodzili całymi rodzinami.

Koncert zaś był swoistym spektaklem, były tu wątki judaistyczne, mesjańskie i … piosenka barda Jacka Kaczmarskiego w aranżacji fromborskiego zespołu.

- Była to to dla mnie niesamowita chwila – stwierdził pan Stanisław Staroń, jeden z wielu wzruszonych i rozemocjonowanych widzów, zaraz po zakończeniu koncertów.

Bo nie był to li tylko sam koncert dwóch zespołów. Było to przyjęcie duchowe i możliwość spotkania przy kawie i smacznym cieście domowej roboty przygotowanym przez członków Zboru Zielonoświątkowego  - „Przyjazny Kościół’ z malborskich Piasków.

- Pragnę podziękować organizatorom Wieczoru Uwielbienia za tę szczególną inicjatywę i możliwość wspólnego uczczenia Boga i proklamacji tego, co On dla nas uczynił. Ufam, że przesłanie ze sceny i atmosfera Bożej obecności odcisnęła swoje piętno na sercach uczestników Wieczoru i przyniesie trwałe korzyści w umocnieniu naszej relacji z Jezusem Chrystusem -  mówi Andrzej Robaczek, pastor „Przyjaznego Kościoła”.

Podobne koncerty, w innych miastach Powiśla i Żuław odbywają się za sprawą Wojciecha Gajewskiego i  jego grupy muzyków. Tu w pełni pokazujących kunszt oraz profesjonalizm wykonania i oprawy akustycznej czy świateł.

 To nie taki sobie koncert na lokalnym poziomie, to profesjonalny majstersztyk za zupełną darmochę. Jedyna niepowtarzalna okazja, której nie można było przegapić.

Wystarczyło tylko czytać z uwagą plakaty rozwieszone w mieście i przyjść na koncert bez żadnych uprzedzeń.
Bowiem był to fajny koncert, fajna atmosfera, fajni muzycy i fajni widzowie różnych opcji, wspólnot religijnych, światopoglądowych, chcący razem dzielić się z sobą i innymi, w wieczorny czas w malborskim Karwanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz