Boże zjawisko

Kościół uliczny – to Boże zjawisko, które może językiem świeckim i da się opisać, ale tak do końca chyba nie.  Kościół uliczny to wypadkowa  wektorów pomagania na różnych poziomach.  Przychodzą na spotkania różni ludzie. Ci, którzy potrzebują „na już!” i posiłku, najpotrzebniejszych rzeczy materialnych,  czasem dobrego słowa, Bożego Słowa.

Często się wstydzą swej bezdomności, zranień psychicznych, swojej "niedoskonałości". Często przychodzą sami nie wiedząc tak do końca dlaczego. 

Wielu z obecnych tam chrześcijan, zajmujących się profesjonalna pomocą wie, że tych często poszarpanych przez świecką rzeczywistość życia przyprowadza Jezus. 

Maciej Strzyżewski nim rozpoczął głoszenie Słowa
- opowiadał o Kościele Ulicznym
Tak się często dzieje, że Ci niewidzący nadziei ludzie, dzięki Łasce Pana stają na nogi. Znajdują dach nad głową,  pracę, przestają pić alkohol, brać narkotyki ich życie się diametralnie zmienia. 

Długo by pisać i rozważać.

Z całą pewnością jest to ruch, który skupia wiele Kościołów, jak to mówi  brat Przemek – lider Malborskiego Kościoła Ulicznego  - przychodzą ludzie różnych denominacji. (różnych wyznań, zapatrywań, różnych Kościołów). 
Myśl jest jedna – pomóc tym którzy cierpią potrzebują. 

Stąd podczas spotkań Kościoła Ulicznego są też ludzie którzy maja coś do zaoferowania materialnego. Ba przychodzą i tacy którzy po prostu chcą się spytać w jaki sposób mogą pomóc.  Jest to też świetna okazja do wymiany wiedzy, poglądów co gdzie i jak dla wszystkich. 

Taka „giełda pomocy”

Agata Strzyżewska
Lecz najważniejsze jest to,  że równocześnie z tymi spotkaniami idzie w parze ewangelizacja. I to nie taka na huraaa! To działa powoli, ale skutecznie.
Tym właśnie dzielił się ze społecznością Zboru w tą niedzielę głosząc słowo Boże -  Maciej Strzyżewski. 
Niekwestionowany lider Kościoła Ulicznego w Gdańsku. Mający na swoim koncie wiele Bożych sukcesów. Prowadzą Kościół Uliczny od lat on i Jego Żona Agata, poświęcają każdą wolną chwilę by pomagać. 

Ale jak sami opowiadają to trudne i mozolne zadanie. Czasem wydaje się, że mało skuteczne. Wtedy Bóg im pokazuje swoja moc, te chwile zwątpienia są nagradzane świadectwami ludzkich przeobrażeń, pokonywania zła i stawania w Prawdzie.
Zasłuchani tego co małżeństwo Strzyzewskich głosiło tej niedzieli .
Z prawej Przemek Kaczor  - zajmujacy sie m.in Kościołem Ulicznym
w Malborku. Obok zasłuchany siedzący na podłodze
Rafał Orłowski filar elektrotechniki zborowej. 

To o tych zmianach miedzy innymi mówił Maciej.  Razem z Agatą są częstymi gośćmi działań Kościoła Ulicznego w Malborku.

Przypomnijmy.
Kościół Uliczny w Malborku spotyka się w ostatnim piątek miesiąca na parkingu przy Bramie Garncarskiej
Wyjątkowo w tym miesiącu w czwartek 27 października, od godziny 16.00.


Więcej informacji znajdziecie na stronach naszego blogu, oraz pod adresami Gdańskiego Kościoła Ulicznego
https://kosciolulicznygdansk.org/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz