Cz. II - Czytelnia czyli co warto przeczytać!!!

Jeśli umiesz skladać literki w zdania,

jeśli umiesz czytać, jeśli rozumiesz co czytasz ... w co nie wątpimy :o) to wiedz, że czytać warto wszystko. Wszystko co przynosi "balsam" dla naszej duszy i naszego uduchowienia, ale właściwie "to tylko" trzeba poprosić o to Ducha Świętego i pstryk, i masz, i czytasz ...

Ksiażki niosą wiedzę, autorzy dzielą się doświadczeniem, przeżyciami lub pokazują inne obszary doznań, które im dane było przeżywać. Dzięki czytaniu, słuchaniu dane jest i Tobie towarzyszyć im w ich osobistych, lub filozoficznych przezyciach. Człowiek, który czyta staje sie lepszy. Czytanie jest, sądzę,  formą uwielbiania Pana. Tak jak radością mógł napawać Dawida taniec - w końcu tańczył z radości dla Pana :o) tak czytajac książkę możemy przenieść myśli blisko, tak blisko tego co co przytrafiało się innym, żeby mieć w tym swój udział, w wymiarze duchowym. Książkę "możemy przeżywać" tak jak doznania np. z koncertu.... W każdym razie jak tak mam :o) Potrafię (zawsze ku swojemu zaskoczeniu) "zagubić czas" czytajac coś od "deski do deski". Czego i Tobie życzę proponując na wstepie dwie Zborowe Ksiażki ze zborowej półki ( o ile będzie sz maiała(miał) szczęście tam je zastać bo "idą" z ręki do ręki, z oczu do oczu jak ... hm? No jak świeże bułeczki!
teraźniejsze przeglądanie;

"Pod osłoną" – John Bevere

Pod osłoną – to pojęcie może odnosić się do wielu sytuacji. W najprostszym zrozumieniu może kojarzyć się z małym dzieckiem otulonym ciepłym i bezpiecznym kocykiem lub chowającym się przed niebezpieczeństwem za zdecydowaną sylwetką rodzica. Cywil może opisać to jako miasto chronione przez policję lub wojsko. Inne znaczenie wiąże się ze zwierzęciem ukrytym w zaroślach, jaskini lub podziemnej kryjówce.Może odnosić się do rodziny chronionej dachem przed szalejącą na zewnątrz burzą. (...)

(...)Adam i Ewa cieszyli się wolnością i ochroną, przebywając w ogrodzie i będąc pod osłoną Boga. W momencie nieposłuszeństwa oboje poczuli brak tego, co tak łatwo wyślizgnęło się z ich rąk: „I poznali, że są nadzy” (1 Księga Mojżeszowa 3:7, BW). Ich brak pokory względem autorytetu Boga ograbił ludzkość ze słodkiej wolności i osłony, która niegdyś była im zapewniona.Gorzką prawdą jest, że słowo autorytet nie jest nad wyraz popularne,a właśnie poprzez odrzucenie lub lęk przed autorytetem, tracimy bezpieczeństwo i korzyści płynące z bycia poddanym. Drżymy ze strachu,ponieważ nie potrafimy spojrzeć na to z Bożej perspektywy.
(fragment rozdziału 1 książki)

JOHN BEVERE - autor międzynarodowych bestsellerów, z których niektóre są dostępne w języku polskim: Pod osłoną, Płonące serce,Przełamywanie lęku, Nastawieni na wieczność, Diabelska pułapka, Bojaźń Boża. Wszystkie książki tego autora znajdziesz na stronie:www.sklep.af.com.pl John Bevere, wraz ze swoją żoną Lisą prowadzą aktywną i szeroko zakrojoną działalność w ramach założonej przez siebie organizacji chrześcijańskiej Messenger Int. efektywnie służąc kościołom i wspólnotom od wielu lat.

Liczba stron: 275; Okładka: miękka; Format: 155x230
ISBN: 978-83-64675-16-4; Wydawnictwo: AF

***

poprzednie:
Szukaliśmy wczoraj  na półce zborowej "On Jest Wszechmogący"- Randt`a Clarka i Susan Thompson, a gdzie tam ... jest, ale w czytelniczym obiegu :o) Jak się Tobie uda, sięgnij więc i zerknij - może się podzielisz swoimi odczyciami, wrażeniami i tym co lektura dała Tobie osobiście.
Póki co, przypominamy o jakich ksiażkach mowa, chociaż chyba przypominać nie trzeba skoro z półki znikają :o)
Ale to tak nam wszelki wypadkek, a może ktoś czytajacy ten blog wpadnie na pomysł, by przeczytać i książkę... Doprawdy warto!

On jest Wszechmogący
Sophal Ung opowiedział swoją historię Randy Clarkowi, który doprowadził doprowadził do powstania tej książki. To opowieść o rzeczywistości żyjących w Kambodży odważnych chrześcijan, o determinacji i radykalnej wierze. Urodzony jako buddysta Sophal Ung jest dzisiaj jednym z przywódców Kościoła w Kambodży.
Przetrwał więzienie Czerwonych Khmerów, prześladowania komunistów, głód i biedę. Zwiastując wśród cudów Ewangelię uchodźcom, doprowadził do rozprzestrzenienia chrześcijaństwa w swoim kraju. Jego opowieść wywiera ogromne wrażenie, ale przede wszystkim sprawia, że powracamy do pierwotnych wartości życia z Bogiem, zadajemy pytania o sprawy najważniejsze.


Twarzą w twarz z Jezusem  - to opowieść, w którą momentami aż trudno uwierzyć. Bóg, który nie ma ograniczeń, wysyła nikomu nie znaną dziewczynę z odległego kraju do Stanów Zjednoczonych, aby opowiedziała historię swego życia, historię niezwykłą.
W kościele, do którego chodziła Samaa Habib, młoda muzułmanka, która poznała Jezusa, wybuchła bomba. Wielu straciło życie. Samaa również nie powinna żyć. Jednak dziś przekazuje świadectwo powrotu do życia i budzi Kościół do powrotu
pierwszej miłości do Jezusa.

 Samaa Habib dorastała w muzułmańskiej rodzinie na Bliskim Wschodzie. Od wczesnych lat życia pragnęła znać Boga i już jako dziecko była oddaną muzułmanką. Jej życie zostało całkowicie odmienione, kiedy jako nastolatka w wizji spotkała Jezusa i Jego miłośćPo przyjęciu chrztu każdego dnia musiała stawiać czoła prześladowaniom, których kulminacyjnym momentem był zamach terrorystyczny na jej kościół. Umarła, a jej niebiańskie spotkanie twarzą w twarz z Jezusem pozostawiło trwały ślad na jej życiu. Chrystus posłał ją z powrotem na ziemię, poleciwszy
jej wcześniej, żeby opowiedziała światu, że On jest prawdą i wkrótce powróci.
Od tego czasu Samaa podróżuje po świecie, dzieląc się swoim niezwykłym
świadectwem o tym, jak nawróciła się z islamu na wiarę chrześcijańską.
Jej inspirująca opowieść o Bożej miłości, przebaczeniu, pojednaniu i mocy
Ducha Świętego jest potężnym przypomnieniem, że nie służymy bogu nienawiści,
ale Bogu miłości! Powołaniem Samai jest czynienie z Kościoła ambasadora
miłości Chrystusa, przygotowanie Oblubienicy na powrót Pana i przypominanie
nam wszystkim, byśmy żyli z myślą o wieczności.

Zebrał KTHBrak komentarzy:

Prześlij komentarz